Podróże | Hotele | Bilety
Travel Club na Facebook

Jeżeli chcesz pierwszy otrzymywać informacje o nowych ofertach i promocjach podaj swój adres e-mail i zapisz się na bezpłatną prenumeratę Newslettera.

zapisz wypisz


KLM holenderskie linie lotnicze


KLM toholenderski pasażerski przewoźnik lotniczy, czyli Królewskie Towarzystwo Lotnicze. To najstarsza linia lotnicza świata, funkcjonująca na rynku od 1919 roku. Pierwszy lot KLM miał miejsce 17 maja 1920 roku z Londynu do Amsterdamu samolotem Airco de Havilland 16. 

 

 

Linie od 2004 roku wchodzą w skład holdingu Air France-KLM. Holenderski przewoźnik współpracuje też z amerykańskimi liniami lotniczymi Delta Airlines. KLM jest członkiem aliansu lotniczego SkyTeam. Przewoźnik dociera do niemal każdego zakątka świata. Wraz ze swoimi partnerami obsługuje ponad 130 lotnisk w blisko 70 krajach na pięciu kontynentach. Polskie porty w Krakowie i Warszawie dla holenderskich linii pełnią najczęściej funkcję lotnisk przesiadkowych na dalsze trasy.

 

Zapraszamy do rezerwacji lotów linią lotniczą KLM


Klasy rezerwacyjne

 

Linie lotnicze KLM oferują dwie klasy przelotu, biznesową i ekonomiczną. 
Na trasach długodystansowych pasażerom tej klasy przewoźnik zapewnia indywidualną rozrywkę, prywatne ekrany, programy muzyczne, ofertę zakupową. Pasażerom na tych rejsach przysługują ciepłe posiłki, śniadania, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Na lotach krótkodystansowych KLM zapewnia pasażerom klasy ekonomicznej świeże posiłki, napoje i serwis rozrywkowy. Na trasach powyżej 60 min. pasażerowie mogą dokonać zakupów ze specjalnego pokładowego katalogu. 

Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą ze sobą zabrać w ramach ceny biletu lotniczego 1 sztukę bagażu podręcznego do 12kg, o wymiarach 55x25x35cm i 1 sztukę bagażu rejestrowanego do 23kg.
Klasa biznesowa zapewnia pasażerom udogodnienia jeszcze przed odlotem. Na lotnisku korzystają oni ze specjalnego stanowiska szybkiej odprawy i komfortowych poczekalni na kilku większych lotniskach na świecie.

 

 


 

Podróżujący klasą biznes siedzą w fotelach z siedziskami wyposażonymi w funkcję masażu, zaopatrzonymi też w niewielkie ekrany telewizyjne, poza tym dysponują dodatkowym miejscem na nogi, mają też indywidualny dostęp do gniazda pozwalającego na podłączenie zasilania oraz internetu do przenośnego komputera, lampkę do czytania i osobisty telefon.

 

Pasażerowie klasy biznes mogą ponadto skorzystać z bogatego menu. Na rejsach długodystansowych pasażerowie mogą liczyć na specjalne posiłki dla wymagających z lampką czerwonego wina oraz rozbudowaną ofertę rozrywkową. W części samolotów znajdują się również rozkładane na płasko fotele. 
Pasażerowie klasy biznes mogą ze sobą zabrać w ramach ceny biletu lotniczego 2 sztuki bagażu podręcznego do 18 kg każda i 3 sztuki bagażu rejestrowanego do 23 kg każda.

 

Odprawa online

 

Podróżując liniami lotniczymi KLM przed każdym lotem można dokonać odprawy online. 

 

Port lotniczy Amsterdam Schiphol

 

To największe lotnisko w Holandii i czwarte w Europie. Położone jest ok.15 km na południowy zachód od centrum holenderskiej stolicy. Port jest głównym węzłem dla linii lotniczych KLM.

 

Posiłki

 

Pasażerom klasy biznes na rejsach długodystansowych serwowany jest trzydaniowy posiłek. Podróżujący tą klasą po Europie otrzymują zimny posiłek i gorące danie główne lub trzydaniowy posiłek w zależności od czasu trwania lotu.

Pasażerom klasy ekonomicznej na trasach długodystansowych serwowany jest gorący posiłek oraz w zależności od czasu trwania podróży drugi gorący posiłek lub śniadanie. Na krótkich trasach otrzymują oni kanapki oraz słodką lub pikantną przekąskę.

Na większości rejsów KLM serwuje bezpłatne napoje alkoholowe. W obu klasach rezerwacyjnych istnieje możliwość zamówienia specjalnego posiłku do 24 lub 36 godzin przed odlotem. Specjalne posiłki obejmują menu dla dzieci, dania wegetariańskie, uzależnione od zaleceń medycznych oraz posiłki zgodne z zasadami religijnymi.

 

Dodatkowe usługi

 

Na pokładzie samolotów KLM przewoźnik we wszystkich klasach udostępnia system audio/video na żądanie, obejmujący interaktywną rozrywkę, m.in. filmy klasyki światowego kina, programy telewizyjne, muzykę, kursy językowe. System umożliwia też wysyłanie smsów i maili. Jeden z samolotów, Boeing 777-300ER, wyposażony jest w WiFi, z którego można korzystać po osiągnięciu przez samolot odpowiedniej wysokości.