Podróże | Hotele | Bilety
Travel Club na Facebook

Jeżeli chcesz pierwszy otrzymywać informacje o nowych ofertach i promocjach podaj swój adres e-mail i zapisz się na bezpłatną prenumeratę Newslettera.

zapisz wypisz


Més que un club (więcej niż klub)


Tekst: Zorian Ciołczyk

 

FC Barcelona to więcej niż klub, takie jest klubowe hasło, ale to hasło to nie tylko dobrze brzmiący, chwytliwy slogan. Klub ze stolicy Katalonii ma wszelkie atuty i argumenty ku temu by być uważanym właśnie za coś większego i wykraczającego poza granice definicji klubu sportowego.


Piłkarze FCB w 1901r.

 

 

FC Barcelona to klub, który został założony w 1899r. przez grupę Szwajcarów, Anglików i Katalończyków, pod przewodnictwem Joana Gampera. Na przestrzeni lat odciskał i wciąż odciska swe piętno na historii wychodzącej poza ramy futbolu. Klub ten dla Katalończyków jest wyraźnym potwierdzeniem ich tożsamości. FCB jest ucieleśnieniem najważniejszych wartości, które wyznają ludzie z Katalonii, wartości takich jak przyjaźń, pokora, szacunek, zaangażowanie czy solidarność. Mimo, że klub nigdy nie aspirował do roli reprezentacji swego regionu, dla większości Katalończyków przez wiele lat był namiastką drużyny narodowej. Ogromne znaczenie ma fakt, że właścicielami klubu są jego kibice, tworzący go, wspierający w lepszych i gorszych momentach, kibice niesamowicie euforyczni po zwycięstwach i szczerze płaczący po porażkach.

 

Pierwszy stadion FCB

 

 

Patrząc tylko na stronę czysto sportową, FC Barcelona to ewenement na skalę światową. Jest to największy multidyscyplinarny klub na świecie, a co więcej drużyny sportowe (oprócz piłki nożnej np. koszykówka, piłka ręczna, piłka halowa itd.) to czołowe ekipy w swoich dyscyplinach w Europie i na świecie. Słynna na całym świecie jest również akademia piłkarska FCB o nazwie La Masia. Akademia od lat szkoli piłkarzy od mały dzieciaków, przez starszych juniorów do młodzieży, której najlepsi zawodnicy trafiają potem do pierwszej drużyny. Żadna inna akademia piłkarska na świecie nie może równać się z La Masią, a najlepszym dowodem na to są szczególnie ostatnie lata, kiedy klub zdobywa prawie wszystko, co można zdobyć, a czyni to głównie dzięki genialnym wychowankom grającym w pierwszej drużynie.

Stary budynek akademii La Masia

 


 

System szkoleniowy klubu jest taki sam w drużynach dziecięcych, młodzieżowych, a także w pierwszej drużynie – to właśnie jest kluczem do niepowtarzalnego stylu Barcy, którego mimo wielkich chęci nie mogą skopiować inne kluby wydające dziesiątki milionów euro na zawodników o wielkich umiejętnościach. Warto też wspomnieć, że FC Barcelona to jedyny klub na świecie, który od początku istnienia europejskich pucharów za każdym razem kwalifikował się do tych rozgrywek, a także zdobył najwięcej europejskich trofeów ze wszystkich drużyn starego kontynentu.

 

Nowy dudynek akademii La Masia

 FC Barcelona to ogromna instytucja sportowa reprezentujące wiele ważnych wartości, ale nie tylko. Klub wykorzystuje swą popularność do wielu akcji charytatywnych, współpracuje z UNICEF oddając fundusze na walkę z głodem i chorobami w Afryce, a także współpracuje z fundacją Billa i Melindy Gates w kampanii na rzecz walki z chorobą polio (nie sposób zliczyć wszystkich akcji, w które zaangażowany jest klub).

 

Zdjęcie roku UNICEF


 

Barcelona to więcej niż klub, ale też więcej niż miasto. Stolica Katalonii jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie. Architektura, niepowtarzalny klimat, morze, mieszające się kultury, zwyczaje i smaki powodują, że trudno nie poddać się urokom tego miasta. Barcelona ma w sobie zarówno elegancje charakterystyczną dla dużych miast europejskich, ale także luz i dzikość miasta portowego, tętniącego życiem i unikatową energią.

 

 

Miasto wraz z klubem i regionem tworzą nierozerwalną całość. Będąc w Barcelonie nie sposób nie poczuć atmosfery związanej ze sportem, szczególnie piłką nożną. Barcelona ze swoim klimatem i wieloma atrakcjami turystycznymi, którą reprezentuje najlepszy klub piłkarski na świecie jest obowiązkowym punktem na mapie każdego miłośnika podróży.

 

 

U nas zarezerwujesz przeloty, hotele, bilety na mecze ligowe, na mecze Ligii Mistrzów oraz inne wydarzenia sportowe. Katalog z wyjazdami na wydarzenia sportowe naszego niemieckiego partneta Dertour można oglądać tutaj: http://www.dertour.pl/portal/dertourpl/app/content/resourceId/katalogi.html


Hotele i apartamenty na Costa de Barcelona znajdziesz tutaj: http://www.booking.com/region/es/costa-de-barcelona.html?aid=327105

 

Zapraszamy do rezerwacji : biuro@travel-club.com.pl